Automobilka Jaguar sa v prieskume spokojnosti majiteľov automobilov za rok 2012 v Spojenom kráľovstve, vedenom organizáciou J. D. Power and Associates v spolupráci z časopisom What Car?, umiestnila na prvom mieste v rebríčku výrobcov.

Štúdia vychádza z názorov takmer 18 000 osôb z Veľkej Británie a Severného Írska, ktoré vlastnili svoje vozidlá v priemere dva roky. Hodnotené boli všetky aspekty vlastníctva vozidla – od výkonu, dizajnu a komfortu cez kvalitu spracovania, spoľahlivosť, náklady na prevádzku a hospodárnosť až po spokojnosť so servisom.
Vzhľadom na množstvo získaných údajov možno túto štúdiu považovať za najkomplexnejší prieskum svojho druhu. Pokiaľ ide o jednotlivé modely, Jaguar XF skončil celkovo na druhom mieste, čo znamená, že za 12 mesiacov poskočil o pätnásť miest smerom hore. Výsledky z roku 2012 sú dôkazom kulminácie stabilného rastu spokojnosti majiteľov vozidiel Jaguar, ktorá v prieskume za rok 2011 skončila na treťom mieste.

Mediálnym partnerom organizácie J. D. Power v Spojenom kráľovstve je časopis What Car?. Jeho šéfredaktor Chas Hallett uviedol:

„Je to skvelé vyznamenanie pre každého, kto pracuje pre Jaguar. Podľa tejto štúdie sú majitelia vozidiel Jaguar skutočne spokojní so svojimi automobilmi, čo je pre výrobcu vždy nesmierne dôležité.“

Adrian Hallmark, globálny riaditeľ značky Jaguar, zasa povedal:

„Je ohromné vidieť, že zákazníci tak oceňujú naše odhodlanie vyrábať kvalitné vozidlá s najmodernejšími technológiami, uspokojujúce tých najnáročnejších zákazníkov. Prvé miesto v tomto prieskume vnímame ako úžasný výsledok a ohromnú poctu. A po dosiahnutí tohto úspechu budeme pracovať s ešte väčším nasadením, aby sme udržali vysokú kvalitu našich produktov.“

Grant McPherson, riaditeľ prevádzky Jaguar Castle Bromwich, uviedol:

„Každý člen nášho tímu v Castle Bromwich, vrátane našich dodávateľov, sa snaží prekonať očakávania zákazníkov. Toto ocenenie je spravodlivou odmenou za ich dlhoročné výnimočné úsilie. Kvalita je základom celého výrobného procesu vozidiel Jaguar a je pre nás povzbudzujúce vidieť, že ideme skutočne správnym smerom. Naďalej sa sústredíme na neustále zlepšovanie, aby sme mohli zákazníkom aj v budúcnosti ponúkať vysokokvalitné, luxusné produkty, čo platí aj pre nové modely XF Sportbrake a F-TYPE, ktoré plánujeme uviesť na trh.“

Automobilke Jaguar sa stále dobre darí na svetových trhoch, napríklad v Číne zaznamenala za rok 2011 nárast predaja o 60% .