V juhovýchodnej Ázii je bez pochýb najznámejšou turistickou destináciou Thajsko. Na polostrove Zadná India sa rozprestiera aj štát, ktorý je nám známy predovšetkým z amerických vojnových filmov. Vietnam sa však pomaly stáva zaujímavou turistickou destináciou.

Vietnam leží na pobreží Juhočínskeho mora a susedí s Kambodžou, Laosom a Čínou. Je to krajina s unikátnou kultúrou a históriou, na ktoré mali vplyv nielen čínske dynastie, ale aj francúzska kolonizácia. V šesťdesiatych rokoch minulého storočia bol komunistický severný Vietnam dejiskom vojny s USA. Vietnam alebo Vietnamská socialistická republika, tak ako ju poznáme dnes, vznikla v roku 1976 spojením Vietnamskej demokratickej republiky (Severný Vietnam) a Republiky Vietnam (Južný Vietnam).

Vietnam ponúka panenské oblasti na mnohých miestach nedotknuté masovým turizmom. Privíta vás jedinečná príroda, úchvatné krajinné scenérie, ale aj luxusné hotelové rezorty a vynikajúca kuchyňa. K najznámejším obývaným častiam patrí najväčšie mesto Vietnamu Saigon alebo Ho Či Minovo Mesto a hlavné mesto Hanoj, ktoré patrí k najstarším a najnavštevovanejším v juhovýchodnej Ázii. Let z Viedne vám potrvá približne štrnásť hodín.

Pripravila: Katarína Kližanová Rýsová
Foto: CK Satur