Značka Jaguar tento rok nadchla návštevníkov Autosalónu premiérou nového športového modelu Jaguar F-TYPE, ktorý predstavuje návrat značky k jej koreňom. Je to dvojmiestny športový roadster so sklápacou strechou zameraný na výkon, agilnosť a radosť z jazdy. Medzi ďalšie premiéry značky patrili Jaguar XF Sportbrake a Jaguar XJ AWD s pohonom všetkých štyroch kolies. Vo výstavnej premiére sa za značku Land Rover predstavili nový Range Rover a modernizovaný Freelander 2.autosalon_ba5

V stánku Volvo mohli návštevníci vidieť dve vynovené vozidlá z faceliftového radu Volvo XC60 aVolvo S60, ako aj vozidlá zradu V40 (R-design, Cross Country), ktoré je vrámci Euro NCAP vyhodnotené ako najbezpečnejšie vozidlo na svete. Bratislavský Autosalón si tento rok prezrelo viac ako 180-tisíc návštevníkov. Na nasledujúci ročník Autosalónu sa verejnosť môže tešiť už o rok v termíne 8. až 13. apríla 2014.

Novinky z rodiny Volvo predstavil počas novinárskeho dňa na tlačovej konferencii Brand manager Volvo Štefan Harabin. Vyzdvihol pritom dynamickejší vzhľad novej tváre Volvo s čistými líniami a obrysmi zvýrazňujúci škandinávsky charakter vozidla. Nezabudol ani na nové a vylepšené bezpečnostné prvky, ako sú detekcia chodcov a cyklistov, funkcia permanentne zapnutých diaľkových svetiel, systém City Safety, Cross Traffic Alert či BLIS. Vo výstavnej premiére nový Range Rover novinárom a odbornej verejnosti predstavil Marketing & PR manager Jaguar, Land Rover Radoslav Horečný.

autosalon_ba7Počas novinárskeho dňa bol na tlačovej konferencii slávnostne odhalený aj nový člen rodiny Jaguar, športový Jaguar F-Type. Záujem novinárov a verejnosti prekonal aj najodvážnejšie očakávania.

Jaguar F-Type získal ocenenie Najkrajší kabriolet salónu.

Pripravila: KATARÍNA KLIŽANOVÁ RÝSOVÁ
Foto: Andrej Kližan

Fotogaléria: