Švédska obchodná komora na Slovensku zorganizovala jubilejný, 10. ročník golfového turnaja Swedish Chamber Open. Turnaj sa konal 27. septembra na golfovom ihrisku v Hainburgu. Partnerom podujatia bolo aj T.O.P. AUTO Slovakia.

Systém hry – texas scramble 3- až 4-členných flajtov. O golfové trofeje a hodnotné ceny zápolilo 77 golfistov zoskupených do 21 tímov. Turnaj bol ako zvyčajne veľmi priateľským a neformálnym stretnutím golfových nadšencov, ktorým k pravej golfovej nálade pomohlo aj príjemné slnečné počasie. Aj v tomto roku sa na turnaji zúčastnili zástupcovia medzinárodnej biznis komunity na Slovensku, ako aj Radca Švédskeho veľvyslanectva vo Viedni Anders Lindgren.

Na prvom mieste sa umiestnil rodinný tím Provalve v zložení Jozef Melecký, Jozef Melecký jr., Miroslava Melecká a Vojtech Melecký. Druhému miestu sa tešili golfisti tímu Peterka & Partners v zostave Zdeněk Beránek, Štěpán Gjurič, Jan Štohanzl a Filip Zámostný. Tretiu priečku obsadili hráči z tímu Golf Revue: Martin Pavlík, Samuel Vanko a Miroslav Francovič. Cenu za Longest Drive Women vyhrala Beáta Šeligová z tímu TMF (201 m). Longest Drive Men vyhral Juraj Obložinský z tímu SKANTECH (278 m). Trofej za loptičku najbližšie k jamke si odniesol Štefan Páleník z tímu BAHCO (75 cm) a trofej za „Stroke Play“ získal tím Peterka & Partners, ktorý zahral ihrisko na 63 rán (par 72).