Na každom človeku nás ako prvé upúta tvár – oči, vlasy, výraz tváre a v neposlednom rade pleť. Žiarivá, zdravá, vypnutá či, naopak, unavená, ochabnutá, s vráskami… Pleť každej ženy začína prirodzene pomaly starnúť od dvadsaťpäťky. Je to spôsobené stratou kolagénu a elastínu. Aj keď starnutie nedokáže zastaviť nikto, súčasná moderná žena má mnoho možností, ako proti nemu účinne bojovať.

Endermolift – nová starostlivosť o pokožku

Francúzsky prístroj Lift M6 je poslednou patentovanou novinkou v starostlivosti o pleť francúzskej firmy LPG Lift M6. Ide o jedinečnú technológiu proti starnutiu, stimulujúcu prirodzené omladenie buniek a spevňujúcu jemnú pokožku tváre, krku a dekoltu. Zabezpečí dlhotrvajúci ati-aging efekt,

vysvetľuje Adriana Tomeková z dermatologicko-laserovej kliniky TOMAR v Bratislave, ktorá túto novinku priviezla ako prvá z Francúzska na Slovensko.

Má oveľa hlbšie účinky ako ktorákoľvek iná metóda a pomáha pleti obnoviť jej pevnosť a elasticitu,

dodáva.
Prístroj má viaceré počítačovo riadené programy. Je určený mladým ľuďom v boji s problémovou pleťou, ženám či mužom každého veku v boji proti vráskam či opuchom tváre alebo očí.

Program Express Beauty sa napríklad používa na okamžité vypnutie pleti a vyhladenie vrások na 24 hodín. Stačí ho aplikovať raz, ak máte pred sebou v konkrétny deň nejakú dôležitú udalosť, na ktorej potrebujete okamžite skvelo vyzerať,

hovorí Adriana Tomeková.

Zjemnenie vrások, dlhodobejšie spevnenie pokožky a vyrovnanie kontúr tváre je však možné dosiahnuť až po absolvovaní minimálne desiatich ošetrení, ktoré by sa mali opakovať dva až tri razy týždenne. Efekt vyhladenej pleti potom vydrží štyri až päť mesiacov. Ošetrenie trvá 30 až 60 minút a môže sa absolvovať kedykoľvek počas roka.

Bez názvu_0

Thermage Comfort Pulse Technology CPT – facelifting bez skalpela

  Thermage CPT je bezpečná, neinvazívna metóda, alternatíva tradičného faceliftingu , ktorá zjemňuje vrásky a spevňuje pokožku. Pridáva jej nádych mladšieho vzhľadu, ktorý  pretrváva niekoľko rokov,

vysvetľuje Adriana Tomeková. Thermage liečba využíva unikátnu rádiofrekvenciu, ktorá bezpečne zohrieva hlbšie vrstvy kože tak, aby stimulovala tvorbu kolagénu, ako aj rast nového kolagénu. Výsledkom je jemnejšia, pevnejšia a mladšie pôsobiaca pokožka. Okrem tváre, očí, čela a brady má Thermage pozitívne účinky aj pri liečbe pokožky stehien, nôh, brucha a rúk. Je vhodný pre osoby, ktoré schudli a majú ochabnutú kožu na tele. Výsledný efekt trvá tri až päť rokov.

b_0

Thermage CPT:

Tvár – spevňuje kontúry, zlepšuje textúru celej tváre, redukuje vrásky a ochabnutú kožu pod sánkou.
Oči – spevňuje pokožku nad a pod očnými viečkami, zjemňuje mimické vrásky okolo očí,
vyhladzuje pokožku okolo očí.
Ruky – spevňuje voľnú a ovísajúcu kožu pod ramenami, redukuje tuk a zlepšuje vzhľad pomarančovej kože.
Brucho – redukuje uvoľnenú kožu po tehotenstve, spevňuje kožu po úbytku hmotnosti, redefinuje spodnú časť brucha.
Stehná a kolená – zjemňuje a spevňuje uvoľnenú kožu na stehnách a nad kolenami, zlepšuje vzhľad, pevnosť stehien, redukuje tuk a zlepšuje stav celulitídy.

Katarína Kližanová Rýsová
Foto: Thinkstock