Pivovaru ERB sa za pár rokov jeho existencie podarilo dostať pivo na úroveň najlepších vín či koňakov. Výlučne prírodné ingrediencie, najkvalitnejšia technológia, nezabudnuteľná chuť, originálny dizajn a prvotriedny servis vytvorili pivu imidž vznešeného nápoja. Ďalším dôvodom, prečo ho tak vnímať, je príchod série ERB Limited Edition.

ERB (Eduard Rada Breweries) sídliaci v historickom centre Banskej Štiavnice napĺňa do bodky svoje predsavzatie pozdvihnúť varenie piva na najvyšší stupeň gastronomického umenia. Starostlivým výberom ingrediencií a prirodzeným, neurýchľovaným varením piva sa to zďaleka nekončí. Pivovar si dáva záležať na každom detaile a druh pohára, do ktorého načapuje svoje pivo, si vyberá rovnako precízne ako zariadenia, v ktorých sa ERB podáva, spravidla v kombinácii s jedlom vytvárajúcim mimoriadny gastronomický zážitok. Z tejto úrovne sprevádzanej stálou ponukou krištáľovo priezračných ležiakov sa nedávno posunul štiavnický pivovar ešte vyššie: na trh prišiel s exkluzívnou sériou najpozoruhodnejších pivných druhov na svete pod označením ERB Limited Edition. V nej postupne predstaví výnimočné druhy piva s dlhou, niekedy až stáročnou tradíciou, ktoré sú však na Slovensku takmer neznáme. Zoznam pripravovaných špeciálov je ako inak prísne tajný a pozná ho len vrchný sládek pivovaru Andrej Gašpar:

Nechajte sa prekvapiť. Poviem vám len toľko, že to budú skutočné lahôdky.

Líniu ERB Limited Edition uviedol začiatkom roka s veľkým úspechom špeciál ERB DUBBELL.E. 16,5% inšpirovaný trapistickými pivami, ktoré varia mnísi len v deviatich kláštorných pivovaroch na svete. Aj ďalšie špeciály v tejto sérii budú osobnou voľbou vrchného sládka, ktorý na ich prípravu získava suroviny z celého sveta a dohliada na každú fázu varného procesu a aj prirodzeného dozrievania piva. Už teraz sme zvedaví, akým špeciálom nás prekvapí najbližšie.