V roku 2014 sa Bratislavské Módne Dni budú konať v štyroch cykloch. Jarná časť, ktorá odštartuje 24.apríla 2014, sa uskutoční v exkluzívnom priestore showroomu Jaguar.

Tento rok sa BMD prenesú aj do Ríma, na pôdu slovenského veľvyslanectva. Na jarnej módnej prehliadke sa prvýkrát predstaví aj tenistka Dominika Cibulková so svojou kolekciou oblečenia. 

Diváci sa minulý rok mohli potešiť pohľadom na kolekciu talianskej značky Dondup. Módnu značku vlastní skupina LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy), známy líder vo svete luxusného tovaru. Tvoria pre ňu módni návrhári ako Karl Lagerfeld, Marc Jacobs či Ricardo Tisci. Čerstvú kolekciu nedávno v Miláne predstavil aj Marco Marcucci, dizajnér značky Dondup; Bratislava bude ďalším mestom v poradí.

Ako každý rok, aj tento je vyhlásená súťaž o najlepšieho mladého módneho tvorcu a slovenské talenty môžu predstaviť svoje pilotné kolekcie. Najlepší z nich bude odmenený stážou v milánskom ateliéri Dondup a bude si môcť vyskúšať prácu v zahraničí, priamo v talianskej mekke módy. 

ONLINE PRENOSY 24.4.2014

18:00 – DETSKÁ MÓDA

20:30 – VEČERNÁ PREHLIADKA

[iframe src=“http://www.jaguar.sk/bmd.html“ width=“545″ height=“466″]

000042