• Automobilka Land Rover predviedla štúdiu virtuálneho zobrazovania Transparent Bonnet (priehľadná kapota).
  • Ide o novú úroveň informácií pre vodiča s rozšíreným výhľadom na terén pred vozidlom, keďže predná časť vozidla je zvnútra kabíny „prakticky“ neviditeľná.
  • Vďaka tejto technológii má vodič dokonalý prehľad o tom, čo sa nachádza pod vozidlom a vpredu pred ním – prekážky, ktoré sú za normálnych okolností skryté, teraz celkom zreteľne vidieť.
  • Štúdia Transparent Bonnet je súčasťou balíka nových koncepčných technológií, ktoré automobilka Land Rover predstavila v koncepte Discovery Vision na autosalóne v New Yorku.

Automobilka Land Rover vyvíja priekopnícku technológiu digitálneho zobrazenia terénu pred vozidlom, vďaka ktorej bude predná časť vozidla „prakticky“ neviditeľná.

Kamery umiestnené v mriežke chladiča snímajú priestor a tieto údaje sa následne zobrazujú na projekčnom „head-up“ displeji. Cez kapotu a motorový priestor tak jasne vidno terén pod vozidlom. Ide o skutočne prelomovú technológiu vizuálnej asistencie vodičovi, ktorá bezkonkurenčné schopnosti vozidiel značky Land Rover posúva na ďalšiu úroveň. Túto pokročilú technológiu  tvorcovia pomenovali Transparent Bonnet (priehľadná kapota). Technológiu možno využiť pri jazde na strmom kopci, prípadne pri manévrovaní v stiesnených priestoroch. Vodič získa rozšírený výhľad na terén – nielen priestor pred vozidlom, ale aj uhol natočenia predných kolies a ich polohu.

Sme presvedčení, že najbližších 25 rokov bude najvzrušujúcejším a najdynamickejším obdobím v histórii automobilového priemyslu. V celom odvetví nastane obrovský pokrok a zavedú sa inovácie v oblasti životného prostredia, bezpečnosti a schopností. Naše vozidlá budú pri jazde v teréne zdatnejšie a autonómnejšie, takže vodič bude môcť jazdiť s väčšou dôverou vo vozidlo, ktoré prejde cez akýkoľvek terén. Vyvíjame nové technológie, vrátane systému Transparent Bonnet, aby sme vodičom priniesli rozšírený výhľad na okolie a uľahčili jazdu v problémových situáciách – od najťažšieho terénu až po parkovanie do úzkych priestorov v meste,

uviedol Dr. Wolfgang Epple, riaditeľ pre výskum a technológie Jaguar Land Rover.

Koncept Discovery Vision , ktorý sa predstavil na newyorskom autosalóne, odhalil nové dizajnové a technologické prvky, ktoré umožnili nahliadnuť do sveta výskumu Jaguar Land Rover. Ide o dizajnovú víziu budúcej rodiny prémiových SUV, pri výrobe ktorých sa budú uplatňovať kľúčové princípy emotívneho dizajnu, bezkonkurenčných schopností a maximálnej všestrannosti. Nová technológia asistencie vodičovi prinesie bezpečnejšiu, inteligentnejšiu a príjemnejšiu jazdu v SUV vozidlách zajtrajška – z mesta priamo do piesočných dún.

DVC_Transparent_Bonnet_Digital