Ministerstvo vnútra tento týždeň spustilo pilotné testy elektronických služieb v oblasti evidencie vozidiel.

Ministerstvo vo štvrtok 4.12.2014 spustilo projekt, ktorý umožní ľuďom vybaviť si cez internet viac služieb, pre ktoré si dnes musia vystáť rady na dopravnom inšpektoráte. Pri niektorých službách im postačí elektronický občiansky preukaz, pri iných bude potrebný aj elektronický podpis.

V súčasnosti je pri kúpe nového vozidla dobrým zvykom, že predajca odovzdáva auto majiteľovi už s dokladmi a evidenčnými číslami. Preto sú elektronické služby zatiaľ v testovacej prevádzke, ich možnosti rezort testuje s piatimi predajcami áut. Medzi nimi je aj T.O.P. AUTO Bratislava – dealer vozidiel exkluzívnych značiek Jaguar, Land Rover, Volvo, ponúkajúca prvotriedne služby svojim zákazníkom.

Počas prezentácie projektu novinárom sa zrealizovalo prihlásenie vozidla cez elektronický systém prostredníctvom našej spoločnosti, ako prvej a zatiaľ jedinej spoločnosti na Slovensku, ktorá participuje na pilotnej testovacej verzii. Prvé prihlásené vozidlo bolo VOLVO S80 a už dnes vieme zákazníkom takto prihlásiť vozidlo.

Systém zabezpečuje celkovo 26 rôznych úkonov, zo skúseností najčastejšie pôjde o prihlásenie vozidla, zmenu majiteľa a žiadosť o termín na dopravnom inšpektoráte, napríklad pre vyzdvihnutie dokladov a tabuliek s evidenčným číslom.

Termín spustenia ostrej prevádzky ešte nie je stanovený, plánuje sa  po 1. štvrťroku 2015, no T.O.P. AUTO Bratislava vám zrealizuje túto službu už dnes. Pretože všetko, čo robíme začína pri Vás.

Zdroj: T.O.P. AUTO Bratislava a.s.