Automobilová značka Range Rover chcela pasažierom Evoque ponúknuť neobyčajný hudobný zážitok, ktorý by nastavil nový štandard na poli „in-car entertainment“. Range Rover si za svojho partnera v tejto oblasti vybral britskú spoločnosť Meridian, a to najmä vďaka pokročilej digitálnej technológii, ktorú spoločnosť ponúka.

Spoločnosť Meridian má bohaté skúsenosti v oblasti technológie digitálneho spracovania signálu Digital Signal Processing (DSP). Vďaka nej prináša výrazné zlepšenie kvality zvuku v obmedzenom priestore, akým je práve interiér automobilu. Reproduktory Range Rover Evoque ponúkajú vďaka DSP oveľa väčší výkon ako by ste vzhľadom na ich skromné rozmery čakali. Výkon 380W audiosystému Meridian Sound System je porovnateľný s 600W výkonom bežného systému a výkon 825W audiosystému Meridian Surround Sound System sa rovná bežnému výkonu 1 200W. Navyše sú audiosystémy Meridian plne kompatibilné so zariadeniami iPod/iPhone, či systémom GPS a aj s USB.

Príbeh ako z rozprávky

Príbeh vzniku a histórie spoločnosti Meridian je ako z rozprávky. Bob Stuart a Allen Boothroyd sa stretli začiatkom sedemdesiatych rokov v anglickom meste Cambridge. Spoločná láska k hudbe ich spojila a vytvorila medzi nimi priateľské puto. Silná túžba po vypočutí hudby v lepšej kvalite ich donútila k výrobe vlastných zvukových zariadení. Z veľkej vášne dvoch ľudí v období hippies vyrástla jedna z najúspešnejších a najkvalitnejších audio spoločností, ktorá ako prvá začala vyrábať aktívne reprosústavy. V roku 1983 predstavila prvý High-End CD prehrávač a takisto aj digitálny surround procesor a digitálne aktívne reprosústavy. Tomu však predchádzalo skonštruovanie veľmi zaujímavých a dizajnovo príťažlivých produktov pod hlavičkou Lecson Audio, za ktoré dostali Stuart a Boothroyd v roku 1974 svoju prvú British Design Council Award, teda Britskú cenu za dizajn. Mimochodom, ocenený model sa nachádza v permanentnej zbierke Múzea moderného umenia v New Yorku. V júli 1977 Stuart a Boothroyd založili Meridian a o päť rokov neskôr získali vďaka produktovej línii 100 Series opäť Britskú cenu za dizajn. Ako prvý tím v histórii ju získali aj do tretice, v roku 1988. Stuart dokonca stál pri zrode kompaktných diskov, teda klasických CD, ako ich dnes poznáme a bežne používame.

Prvé domáce kino

Nasledovalo úspešné obdobie s viacerými novými líniami výrobkov. Prelomový bol najmä rok 1994, keď boli opäť prví – tentoraz so systémom domáceho kina. To im za prvý rok predaja prinieslo vyše desať rôznych rešpektovaných ocenení. No nejde len o ceny a sošky. Dôležití sú stále zákazníci a v tomto prípade milovníci hudby. Tí potrebujú mať hudbu dostupnú kedykoľvek, rýchlo a vo vysokej kvalite. Všetky tieto atribúty spĺňa Meridian Sooloos System, ktorý v sebe spája prehľadnú hudobnú databázu a kvalitné prehrávače. Pomocou intuitívneho ovládania, ktoré je dostupné aj ako bezplatná aplikácia na Apple produkty, si vyberiete z vlastnej importovanej databázy akúkoľvek pieseň a v plnej, bezstratovej kvalite si ju pustíte v jednej alebo aj vo viacerých miestnostiach. Systém vám vytvorí zo všetkej vašej hudby aj mp3 súbory, vďaka čomu si ich môžete jednoducho preniesť na mobil alebo iné prenosné zariadenie a užívať si ju. Takisto môžete hudbu streamovať doma alebo na cestách. Všetko podstatné nájdete aj na www.ketos.eu