Pre golfovú sezónu 2016 pripravila spoločnosť T.O.P. AUTO Slovakia v spolupráci s agentúrou Tee Time inovovaný koncept golfových túr. Budú pozostávať z dvoch kvalifikačných kôl série JAGUAR GOLF TOUR 2016, dvoch kôl LAND ROVER GOLF TOUR 2016 a jedného spoločného záverečného finále pre finalistov a pozvaných hostí s názvom JAGUAR LAND ROVER FINAL CHALLENGE 2016.

Z každého kvalifikačného kola postúpia na uzatvorený finálový turnaj traja víťazi. Finále sa uskutoční na prestížnom ihrisku Nicklaus Design Legend Course v Penati Golf Resort Senica – Šajdíkove Humence, patriacom do TOP 100 ihrísk kontinentálnej Európy.

Prvý turnaj série LAND ROVER GOLF TOUR 2016 sa odohral na ihrisku v Hrubej Borši 7. mája. Výborne obsadeného turnaja sa zúčastnilo takmer 90 golfistov. Súťaž prebiehala v dvoch kategóriách – A pre hráčov s HCP 0 – 18,4, B pre hráčov s HCP 18,5 – 54.

V kategórii A sa na treťom mieste umiestnil Dušan Husák s 39 STB. Druhé miesto obsadil Vojtech Lazar so 41 STB a víťazom tejto kategórie sa stal Peter Vachálek so 42 STB. Tretie miesto v kategórii B získala Martina Zajacová so 42 STB. Druhá priečka patrila Rastislavovi Dikantovi so 44 STB a z prvého miesta sa tešila Eleonóra Valentová so 46 STB.

Séria JAGUAR GOLF TOUR 2016 odštartovala 21. mája v Penati Golf Resort na ihrisku Legend Course. Na turnaji sa zúčastnilo 75 hráčov.

V kategórii A tretie miesto obsadil Peter Cabrnoch s 37 STB. Na druhom mieste skončil Martin Šebesta so 40 STB a prvenstvo patrilo Jurajovi Brezovskému so 41 STB. V B kategórii si cenu za tretie miesto odniesol Filip Sklenár s 38 STB, na druhom mieste skončil taliansky hráč Marco Maria Lucini so 41 STB a prvé miesto zaslúžene vyhral hráč Pavol Benčíki Jr. s 50 STB. Výhercovia si z každého turnaja odnášajú vecné ceny od generálneho partnera túr T.O.P. Auto Slovakia, ako aj od ostatných partnerov turnaja, a, samozrejme, originálne ručne vyrobené keramické trofeje. Na konci sezóny budú na slávnostnom finálovom turnaji ocenení a odmenení vecnými cenami celkoví víťazi. Súčasťou golfových túr je, samozrejme, prezentácia automobilov značiek LAND ROVER a JAGUAR. V tejto sezóne mali hráči možnosť vidieť novinku – JAGUAR F-Pace .

FOTOGALÉRIE

JAGUAR GOLF TOUR 2016 – 3. september v Penati Golf Resort – ihrisko Legend Course

Kompletná fotogaléria: https://flic.kr/s/aHskGf4LHG