V bratislavskom nákupnom centre OC CENTRAL sa konala unikátna výstava mapujúca históriu značky Jaguar od prvých modelov, ktoré vznikli medzi dvoma svetovými vojnami, až po súčasnosť. Návštevníci mohli vidieť legendárne športové žihadlá, ktoré takmer 80 rokov ohurujú svojou dokonalosťou. Výstava zahŕňala desať historických a päť súčasných vozidiel značky Jaguar.

Nadšenci britskej značky sa mohli potešiť vôbec prvým sériovo vyrábaným autom s označením Jaguar. Zatajili dych pri exkluzívnej slovenskej premiére Jaguar F-Type project 7, ktorý sa vyrába v limitovanej edícii 250 kusov a po slovenských cestách nejazdí ani jeden jediný. V plnej kráse sa predstavil aj najslávnejší model E-Type, ktorý je dlhodobo považovaný za najkrajšie auto na svete. Novinkou výstavy bolo aj historicky prvé SUV značky Jaguar F-Pace, ktorý sa oficiálne začal predávať tento rok v máji.

Fanúšikovia si mohli na vlastnej koži vyskúšať aj jazdu v ultra rýchlom Jaguar F-Type, zažiť vyhliadkové jazdy v limuzínach Jaguar XJ, XE a XF či testovacie jazdy na historicky prvom SUV Jaguar F-Pace. Pohľad na hlavné mesto bol úplne iný v historických vozidlách značky počas spanilej jazdy Jaguar Heritage.

Foto: TOP CARS Magazin