Land Rover a Bullit Group spoločne predstavujú nový outdoorový telefón Land Rover Explore, ktorý je od dnešného dňa možné kúpiť na Slovensku. Dostupný bude exkluzívne v ponuke operátora Telekom a vo vybraných obchodoch, kde si ho zákazníci budú môcť zakúpiť za 649 eur.

Vyrobený pre použitie v outdoorovom prostredí, telefón Land Rover Explore bol navrhnutý tak, aby vám pomohol dostať sa ešte ďalej, a to najmä vďaka dlhej výdrži, širokej konektivite a vysokej odolnosti.

Srdcom zariadenia Land Rover Explore je silná 4 000 mAh batéria, ktorá zaistí dva dni bežného používania alebo celý deň aktivít s trvale zapnutou mapovou navigáciou GPS na 5″ displeji HD. Výdrž batérie je možné na cestách zdvojnásobiť pridaním balíčka Adventure Pack, ktorý je súčasťou balenia. Po jeho doplnení je možné sa zaobísť bez špecializovaného zariadenia GPS, pretože zahŕňa doplnkovú anténu zlepšujúcu spoľahlivosť a presnosť GPS. Ďalej pridáva extra 3 600 mAh kapacity a prémiové topografické mapovanie využívajúce rozšírenú realitu Skyline od spoločnosti ViewRanger.

Zariadenie Land Rover Explore má výnimočnú výdrž a s prehľadomzvládne bežné outdoorové používanie. Je testovanéna pád z výšky 1,8 metra s továrenskou ochranou displeja, prežije pod vodou a to dokoncaaj slanou, pretožemá triedu krytia IP68, a zvládne tiež extrémne teploty aj vystavenie teplotnýmvýkyvom, vlhkosti a vibráciám. Táto úroveň ochrany zaručuje, že zariadenie nebude maťproblém s prudkými lejakmi ani blatistými cestami, a že bude stále fungovaťaudržiavaťpoužívateľa neustále v spojení.

Tento inteligentný telefónbolskonštruovaný v úzkej spolupráci sospoločnosťou Land Rover a preberá jemné konštrukčné prvkyneprekonateľneschopného a univerzálneho vozidla Land Rover Discovery. Inšpiráciu nachádza v dizajneprednej mriežky, architektúre svetlometovaj vrúbkovanej povrchovej úpravevnútornýchukazovateľov, čímelegantneodráža podstatu značky Land Rover. Ide ointeligentný telefóns veľkou výdržouvštýlovom dizajne,ktorý je vhodný prekanceláriuaj všetky outdoorové aktivity.

Odkedy bol telefón oficiálne predstavený, tím 50 outdoorových nadšencov z celej Európy testoval nový Land Rover Explore prostredníctvom svojich dobrodružstiev v rôznych podmienkach.

Tu je dôvod, prečo si testovanie novinky podľa vlastných slov zamilovali:

Vodeodolný, nárazuvzdorný, odolný voči prachu. Nedokážem ani povedať, akou veľkou pomocou je mať telefón, ktorý toho toľko vydrží.

Daniel, Nemecko

24+ hodín batérie a ďalších extra 15 s balíkom dobrodružstiev. Som v úžase.

Carl, Nórsko

Keď som porovnal dáta GPS z telefónu Land Rover s presnými údajmi, musím povedať, že telefón Land Rover bol oveľa presnejší ako ostatné telefóny.

Stephan, Nemecko

Vodotesnosť je veľmi užitočná. Nikdy som nemal taký bezstarostný deň, keď som vkladal telefón do svojho kajaku.

Gregor, Slovinsko

V piatok som strávil 3 hodiny v studenej vode s teplotou 5° C a batéria bola stále na 90 % – to je pôsobivé!

Angelo, Švajčiarsko

Mojou najobľúbenejšou funkciou je bezpochyby odolnosť telefónu, keď som ho testoval v horúcom aj chladnom prostredí, telefón sa nezdá byť vôbec zasekaný. Nechal som telefón na snehu a nechránený počas chladných nocí v stane a na životnosti batérie sa to, zdá sa, nijak nepodpísalo. Tiež som chodil s telefónom vo vrecku pri veľmi horúcich teplotách, pričom som si ho držal v kapse a úmyselne po ňom poklepával, aby som zistil, či nedošlo k žiadnym škodám. Našťastie nič.

Chaz, Veľká Británia

Nový Land Rover Explore s bezplatným dobrodružným balíčkom (obsahuje karabínu, puzdro a dodatočnú batériu s citlivejšou GPS anténou) je možné zakúpiť za 649 eur.

Viac informácií o telefóne je možné nájsť na stránke www.landroverexplore.sk.  

Hlavné špecifikácie

 • Veľká batéria (4 000 mAh) plus doplnkové batériové balíčky
 • Ochrana IP68 pred vodou a prachom
 • Odolnosťvočipádu z výšky 1,8 metra s továrenskou ochranou displeja
 • Vysokokvalitné a podrobné možnosti topografického mapovaniaod firmy ViewRanger s funkciou vylepšenej reality Augmented Reality Skyline
  • Pridaný prémiový voucher na mapy terénu, ktorý umožňuje výber z celoštátnych alebo regionálnych topografických máp na mnohých trhoch.
  • Nastaviteľný panel Outdoor Dashboard naprístup k najdôležitejším informáciámo počasí,údajomsnímačova nástrojomzariadenia podľavašej aktivity: napr. počasie, vietor, príliv a odliv, kompas, svetlo SOS atď.
  • Android™ ‚Nougat‘ s plánovanou aktualizáciou na ‚Oreo‘
  • 4 GB RAM a 64 GB ROM rozšíriteľná pomocoumicroSD™
  • Čipset MTK Helio X27, 2,6 GHz, 64 bitov, s desiatimi jadrami a podpora funkcie Dual SIM
  • Zadná kamera 16 MPx, predná kamera 8 MPx, 4× digitálne priblíženie
  • Jasný 5-palcový displej FHD, ochranné sklo Corning® Gorilla® Glass 5, optimalizácia na outdoorové použitie
  • Dotykovú obrazovku je možnéovládaťv rukaviciach aj s mokrými prstami
  • Nočný režim s červeným filtrom obmedzuježiarenie displeja a zaisťuje prirodzenú viditeľnosťvslabom osvetlení a v noci
  • LTE kat. 6
  • Katalógprispôsobených aplikáciía obsahu zodpovedajúci outdoorovým činnostiam

Špecifikácie súpravy Adventure Pack

 • Doplnková batéria 3 600 mAh
 • Doplnková keramická anténa GPS 25 × 25 mm
 • Ochranné puzdro TPU
 • Antikorová karabínka s plátenným popruhom
 • Testovaniena ochranu IP68 a pád z výšky 1,8 m

O spoločnosti Bullitt Group

Bullitt Group pomáha globálnym značkám rozšíriť ich produktové portfóliá do nových kategórií, najmä na trh s pripojenými zariadeniami. Navrhujeme, vyrábame, propagujeme a pod licenciou predávame produkty svojich značkových partnerov.

Spoločnosť Bullitt Group od svojho založenia v roku 2009 navrhla, vyrobila a distribuovala milióny mobilných telefónov, audio produktov, ďalších pripojených zariadení a súvisiacich periférií do viac než 60 krajín celého sveta.

Sídlo spoločnosti Bullitt Group sa nachádza v Readingu v Anglicku a ďalšie pobočky sú v mestách Taipei (Taiwan), Shenzhen (Čína), New York (USA) a Singapur.

www.bullitt-group.com

Zdroj: Land Rover